Ania Madeńska

Dorota Richert

Język angielski, niemiecki

wszystkie grupy wiekowe
Oddział Luzino

Z wykształcenia jestem tłumaczem języka angielskiego i niemieckiego, jednak od zawsze lubiłam nauczać i zachęcona przez moich prywatnych uczniów postanowiłam również ukończyć studia podyplomowe nadające kwalifikacje do pracy pedagogicznej.

Moja historia związana z językiem angielskim rozpoczęła się dawno temu, gdy jako dziecko wielokrotnie spędzałam całe wakacje w Anglii, następnie w Irlandii, a już jako nastolatka wyjechałam do Stanów. Mogę zatem stwierdzić, iż z miłości do podróżowania zrodziła się moja pasja do nauki języków, zwiedziłam również południowo-wschodnią Europę i muszę przyznać, iż bardzo dobrze czuję się w tym kręgu kulturowym. Jednak prababcia zaszczepiła we mnie patriotyzm i miłość do ojczyzny, dlatego, pomimo, iż wielokrotnie wyjeżdżałam z zamiarem pozostania na stałe za granicą, począwszy od szkoły podstawowej, przez gimnazjum i liceum, a skończywszy na studiach, zawsze wracam do Polski. Uwielbiam Tatry, nie ma dla mnie lepszego wypoczynku niż jazda na nartach, trekking, czy jazda konna. Ostatnio połknęłam również „zumbowego” bakcyla. Poza tym moim hobby zawsze był śpiew i teatr, niestety nie występuję już na scenie i śpiewam głównie w drodze na zajęcia 😉 W trakcie studiów uprawiałam także kick-boxing, jednak teraz już nie mam tyle czasu na sport. Żeby tylko można było wydłużyć dobę…

Znajomość dwóch języków z tej samej rodziny językowej pozwala mi na prowadzenie zajęć w ujęciu kontrastywno-translatorycznym, czyli daje możliwość nauki angielskiego i niemieckiego jednocześnie. Myślę, że jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które jeden z języków poznały już w dość dobrym stopniu i chciałyby nauczyć się drugiego. Osobiście lubię wyszukiwać podobieństwa pomiędzy różnymi językami i dociekać etymologii danego słownictwa. Na moich zajęciach panuje miła atmosfera, staram się wprowadzać również innowacyjne metody nauczania, by usprawnić i uprzyjemnić proces nauczania-uczenia się.

Szukasz NAJLEPSZEJ

Szkoły językowej?

Skontakuj się z nami, nie pożałujesz!